Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

Seminář „Falešná obvinění ze sexuálního násilí v rodině a související následky“

Dne 8. prosince 2016 pořádal odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra, ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl.m. Prahy odborný seminář na téma „Falešná obvinění ze sexuálního násilí v rodině a související následky“. Seminář byl určen pro specialisty Policie ČR, pracující na problematice mládež – mravnost, státní zástupce, odborné pracovníky krajských úřadů a městských částí Prahy a neziskové organizace.
celý text

Projekty | 19. 12. 2016 | Autor: Mgr. Roman Ventura

Slavnostní otevření speciální výslechové místnosti

V úterý 12. ledna byla v budově Policie České republiky v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května slavnostně otevřena speciální výslechová místnost určená především pro výslechy dětí jako obětí či svědků trestné činnosti a dále pak pro výslechy dospělých osob, které se staly oběťmi závažné kriminality násilného charakteru. Vybudování této speciální místnosti bylo financované v rámci projektu, který získal dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. Projekt byl realizován po dobu čtyř měsíců a celkové náklady činily 332 000 korun, z toho zmiňovaná dotace byla ve výši 288 000 korun. celý text

Projekty | 14. 1. 2016 | Autor: Správce Webu

Seminář „Oběti sexuálního násilí a trauma“

Dne 2. prosince 2015 pořádal odbor bezpečnostní politiky a prevence kriminality Ministerstva vnitra (OBPPK) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl.m. Prahy odborný seminář na téma „Oběti sexuálního násilí a trauma“. Seminář byl určen pro specialisty Policie ČR, pracující na problematice mládež – mravnost, státní zástupce, odborné pracovníky krajských úřadů a městských částí Prahy a neziskové organizace.
celý text

Sociální prevence | 14. 12. 2015 | Autor: Správce Webu

Látkové hračky pomůžou traumatizovaným dětem

Na začátku listopadu proběhlo v Ústeckém kraji slavnostní předání speciálních hraček, které mají napomoci spolupráci s traumatizovanými dětmi, jež se staly obětmi nebo svědky trestných činů, při výslechu. Z rukou radního pro oblast bezpečnosti a sociálních věcí Martina Kliky je převzal krajský ředitel policie Tomáš Landsfeld. Projekt „Hračky pro dětské oběti“ byl realizován v rámci Programu prevence kriminality pro rok 2015 za podpory státní účelové dotace Ministerstva vnitra ČR. Látkové hračky se tak v Ústeckém kraji stanou běžnou pomůckou ve výslechových či pohovorových místnostech. celý text

Projekty | 24. 11. 2015 | Autor: Správce Webu

Mladá Boleslav má speciální výslechovou místnost

V Mladé Boleslavi byla v budově ředitelství Policie ČR, Územní odbor Mladá Boleslav, které sídlí na Boleslavské ulici v Kosmonosech, 4. listopadu slavnostně otevřena speciální výslechová místnost. Tato místnost zkvalitní výslechovou praxi a minimalizuje traumata zvlášť zranitelných obětí trestné činnosti, jakými jsou děti, ženy, či handicapované osoby. Na její vybudování, které stálo téměř čtvrt milionu korun, využilo město Mladá Boleslav finanční prostředky z účelové dotace, kterou v rámci podpory prevence kriminality nabízí Ministerstvo vnitra ČR. Dotace činila 207 000 korun, dalších 41 824 korun bylo použito z rozpočtu města. Ve Středočeském kraji je to už osmá speciální výslechová místnost.

celý text

Projekty | 9. 11. 2015 | Autor: Správce Webu

Seminář "Přetrvávající mýty v oblasti sexuálního násilí na ženách a dětech“

Seminář "Přetrvávající mýty v oblasti sexuálního násilí na ženách a dětech“ uspořádal dne 30. dubna 2014 odbor prevence kriminality ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie hl. m. Prahy v Muzeu Policie ČR v Praze. Vystoupila na něm řada odborníků z řad klinických dětských psychologů, psychiatrů, pediatrů, gynekologů, zástupců neziskových organizací, dětských krizových center a dalších organizací zabývajících se pomocí obětem trestných činů.


celý text

Projekty | 4. 6. 2014 | Autor:

Síť speciálních výslechových místnosti v roce 2013

První speciální výslechové místnosti (dále „SVM“) vznikly v roce 2006 v Ostravě (Dětský domov dětí do tří let) a v Praze (tehdejší Správa hl. m. Prahy). V roce 2007 přibylo dalších 12 výslechových místností, v rozmezí let 2007-2010 se jejich počet zvýšil na 19. V roce 2011 bylo k dispozici 30 SVM. V roce 2012 počet vzrostl na 36 SVM. V roce 2013 byly budovány 2 výslechové místnosti, a to v Pelhřimově a Litoměřicích. Finančně se na jejich vybudování podílí odbor prevence kriminality MV za spoluúčasti města (nebo kraje) v rámci dotačního titulu krajských a městských programů prevence kriminality V současné době je ve všech krajích ČR celkem 44 speciálních výslechových místností. Některé z nich jsou umístěny v civilních objektech.

celý text

Projekty | 17. 2. 2014 | Autor:

Projekt speciálních výslechových místností pro dětské oběti

Odhalování, objasňování a vyšetřování sexuálně motivovaných tr. činů páchaných na dětech patří v policejní práci k těm nejnáročnějším. Policisté - specialisté zařazeni na této problematice si nevystačí se standardními znalostmi policejní práce, ale musí mít alespoň základní znalosti z vývojové psychologie, komunikace s dětmi, rodiči a spolupracujícími organizacemi, dobré znalosti syndromu sexuálního zneužívání a týrání dětí a dobře zvládat metodiku výslechu dítěte ve speciální výslechové místnosti, neboť právě výslech dítěte bývá často stěžejním důkazem při vyšetřování výše uvedené tr. činnosti. celý text

Projekty | 4. 4. 2013 | Autor: Správce Webu